Az elhullott madarak kezelése

RegisztrációBelépés

Profil 4 hozzászólás - 1 keresztül 4 (az 4 összesen)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #4753
    Jocelyn Marguerie
    Résztvevő

    Kérem, mi a véleménye az elhullott állatok, fertőzött tetemek kezelésének legjobb módszereiről a gazdaságokban? Hogyan járjunk el, hogy elkerüljük vagy korlátozzuk a vírus terjedését az ilyen szennyezett tárgyakkal?

    #4977

    Nekem is lenne egy kérdésem ezzel a témával kapcsolatban : használnak komposztát a tetemek eltávolítására ?

    #4983
    Francesco Galuppo
    Résztvevő

    A madárinfluenza miatt elhullott madarak tetemeinek kezelése az 1069/2009/EU rendelet hatálya alá tartozik. Alapvetően a 2-es kategóriájú anyagok (a hasított testek) kezeléséhez dedikált vakolatot használunk, amelyet erre a célra szolgáló teherautókkal szállítunk. Egyes esetekben a tetemek kezelésére dedikált és engedélyezett biogáz üzemet is alkalmaztunk. Elméletileg lehetséges a tetemek eltemetése is ugyanazon a helyen, ahol a járvány kitört, de ehhez külön engedélyre van szükség a környezetvédelemben illetékes hatóságoktól, amely nem fogja automatikusan feljogosítani Önt erre. Tehát az egyik oldalon gyorsan kell dolgozni, a másik oldalon azt kell értékelni, hogy melyik lehet a legjobb megoldás. Ha tetemeket szállít, akkor is a vírus terjesztésére vállalkozik, még akkor is, ha speciális teherautókat használ, így jobb lenne a tetemeket a helyszínen elásni, de nem lehet teljesen szabadon eldöntenie, melyik lehetőséget használja, és ez azt jelenti, hogy ha egy jó megoldás nem olyan egyszerű és gyorsan alkalmazható, akkor a második lehetőséghez nyúl.

    #4984
    Francesco Galuppo
    Résztvevő

    A komposztálásról azt tudom válaszolni, hogy az előző válaszban leírtam miatt elméletileg lehetséges, de nem olyan könnyen alkalmazható. A 2021-2022-es járvány idején soha nem tettük. Ezen túlmenően úgy gondolom, hogy ha kis számú állatról beszélünk egy olyan területen, ahol házak és farmok vannak a járvány kitörésének közelében, nem olyan egyszerű ezt a megoldást elfogadni.

Profil 4 hozzászólás - 1 keresztül 4 (az 4 összesen)
  • A „Madárinfluenza-járvány kezelése” fórum lezárul, új téma és válasz nem adható hozzá.